Skoči na glavno vsebino

NA KOLO

Kot že mnoga leta, tudi letošnja generacija prvošolcev opravlja naloge v programu Zlati sonček. Pred nekaj leti je ta program tudi s sodelovanjem učiteljev naše šole, doživel prenovo. Naloge so take, da jih opravimo v šoli. So zabavne, zahtevajo nekaj spretnosti, vzdržljivosti, ravnotežja, rokovanja z različnimi športnimi pripomočki. Ena od nalog pa je tudi vožnja s kolesom. Ta večini otrok v prvem razredu ne predstavlja težav, kar so na športnem dnevu, ki smo ga preživeli malo v telovadnici in malo na zunanjem igrišču, tudi dokazali.

V letošnjem šolskem letu smo med poukom in s sodelovanjem v nekaterih projektih veliko časa posvetili varnosti v prometu. Učili smo se o prometnih pravilih, ustreznem vedenju, ko smo udeleženci v prometu ali potniki v vozilih ter načinih, kako poskrbimo za lastno zaščito. Zato so bile čelade del obvezne opreme.

Nalogo smo dobro opravili, ob tem pa smo se tudi zabavali.