Skoči na glavno vsebino

BODIMO EKO

V 4. c smo v ponedeljek, 27. 5., del pouka namenili ekologiji. Razmišljali smo o tem, kaj lahko sami naredimo boljše, prijaznejše okolju. Strinjali smo se, da je največji »sovražnik« okolja predvsem materialistični svet. Ugotavljali smo, čemu se lahko kot posamezniki odrečemo, česa vse ne potrebujemo, kaj lahko naredimo boljše kot sosed. Predvsem ponovna uporaba dobrin pa je tisto, kar nas lahko reši. Zato je vsak iz odpadne embalaže (embalaža topljenega sira, ki smo jo zbirali pri malici čez vse leto) izdelal šatuljo za shranjevanje nakita.

Nato smo po skupinah izdelovali stripe, slogane, pravila, miselni vzorec, na katere smo zapisali rešitve za naš planet in jih predstavili pred razredom. Ti plakati bodo na hodniku šole opozarjali tudi druge učence šole, da je Naš planet le en!