KOLESARSKO TEKMOVANJE V KOLOPARKU

Tekmovanja v koloparku oz. “pumptracku”, kot s tujko tudi imenujemo novo in zelo atraktivno športno zvrst, hitro pridobivajo na veljavi in iz leta v leto je tekmovalcev več. Tekmovalci se pomerijo med seboj, kdo hitreje prevozi grbinasto progo, pri tem pa svoja BMX kolesa ne poganjajo s pedali ampak z usklajenim gibanjem in nagibanjem telesa. Predstava je prava paša za oči, saj je vožnja izredno dinamična, dobri tekmovalci pa dosegajo visoke hitrosti. Prva tovrstna tekma je bila za osnovne šole organizirana leta 2022 in že od samega začetka se je udeležujejo učenci naše šole.

Tudi na letošnjem tekmovanju, ki je bilo 28. 5. 2024 na Novih Fužinah, smo imeli tri tekmovalce. To so Klemen Bah iz 6.b ter Jure Nakrst in Albert Dovgan, oba iz 4.č. Vsi trije so odlično nastopili, Albert pa se je z odlično prvo vožnjo uvrstil na tretje mesto med vrstniki iz ljubljanskih osnovnih šol.

Vsem trem iskreno čestitamo za odlične nastope.

učitelji športa