Skoči na glavno vsebino

Izlet po Ljubljanici

Za nami je še en čudovit dan. Takoj po malici smo se z avtobusom odpeljali v središče Ljubljane, se sprehodili do pomola in tam nas je že čakala naša ladja. Vkrcali smo se in počasi začeli pluti. Vožnja je bila prijetna, saj ni bilo prevroče. Veselo smo pozdravljali in mahali ljudem, ki so se sprehajali po bregu reke. Videli pa smo tudi nekaj živali. Najbolj zanimivo pa je bilo, ko smo pluli pod Tromostovjem in pod Zmajskim mostom. Vožnja je kar prehitro minila, vendar smo veseli in dobre volje odšli še na sladoled.

Ko smo ga pojedli, smo si ogledali še nekaj zanimivosti našega glavnega mesta. Videli smo Prešernov trg, Mestno hišo, most ki je poln ključavnic, maketo Ljubljane in za konec še Zmajski most in vse štiri velike zmaje, ki ga krasijo. Ura je bila že pozna, zato smo odšli na avtobus in nazaj v šolo, kjer nas je čakalo kosilo.