Skoči na glavno vsebino

ATLETSKI TROBOJ

Atletika je šport, ki ga v grobem delimo na teke, skoke in mete. Ti trije sklopi so sestavni del prvega pravega atletskega tekmovanja, ki se ga lahko udeležijo osnovnošolci. Marsikdo od njih si tam prvič obuje lahke tekaške copate imenovane šprinterice, se z njimi požene po atletski tartanski podlagi, si nastavlja štartne bloke, vidi profesionalne naprave za merjenje časa in nenazadnje vidi svoje ime izpisano na semaforju z rezultati.

Letošnji atletski troboj je bil v petek, 14. 6. na atletskem stadionu v Šiški, ki ga najbolj poznamo pod imenom “ŽAK”. Pet petošolcev in štiri petošolke so nastopile v teku na 60 metrov, skoku v daljino in metu vortexa. Osvojili so tri medalje, ki so se razdelile med tri razrede. Eldar Ridžal je učenec 5.a, ki je imel čast, da je otvoril tekmovanje v skoku v daljino. In prav ta prvi skok, ki je meril 393 cm, se je izkazal za neprekosljivega in je Eldarja ponesel do prvega mesta. Podobno kot Eldar, je bila v metu vortexa nepremagljiva Ela Breskvar iz 5.b, ki je rekvizit zalučala kar 30,57m. Zadnje priznanje je šlo v 5.c, in sicer za 3. mesto v skoku v daljino. S skokom dolgim 347 cm si ga je priskakala Ema Bricelj Štoka. Priznanja sta za las zgrešila Klemen Veselič v teku na 60 m in Klara Puškarič v skoku v daljino ter s tem osvojila četrti mesti.

Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo in seveda računamo na njih tudi na prihodnjih atletskih tekmovanjih.

Učitelji športa