Skoči na glavno vsebino

Bella na obisku

Učence 1. A razreda je danes zjutraj presenetil obisk. Sedeli so v krogu, na blazinah, ko je v učilnico prišla mešanka med zlatim prinašalcem in labradorcem, neverjetno ubogljiva in prijazna psička Bella. In ko nas je milo pogledala s svojimi lepimi rjavimi očmi, nas je čisto očarala.

Seveda ni prišla sama, z njo je bila njena lastnica, gospa Mateja.

Bella je učence pozdravila tako, da se je sprehodila v krogu in vsakega malo povohala. Potem se je ulegla na sredino in veselo mahala z repom. Otrokom je Mateja povedala veliko zanimivosti o psih, povedala jim je, kaj vse Bella zna in kako je treba za njo skrbeti. Prebrala jim je tudi zgodbico in zagotovo je prisotnost psičke zelo dobro vplivala na učence, saj so vsi zelo pozorno poslušali. 

Z Bello in Matejo so se učenci dogovorili, da se vidijo v drugem razredu,  ko bo Bella prišla na obisk in pregledala peresnice. Otroci so ji obljubili, da bodo barvice in svinčniki ošiljeni, tako kot je treba 

Mirka Planinc