DAN Z GASILCI

Danes smo se v okviru Tedna otroka učenci 1. razredov udeležili prav posebnega dogodka. Gasilci iz Gasilske brigade Ljubljana so nam pripravili nepozabno srečanje.

Kmalu po malici smo se z mestnim avtobusom odpeljali v Center mesta Ljubljana, kjer so nas na Kongresnem trgu pričakali gasilci.

Pripravili so več poučnih delavnic, kjer so nas na zanimiv in hkrati zabaven način seznanili s preventivnimi ukrepi, ki jih lahko izvajamo sami, da ne bi prihajalo do nesreč. Predstavili so nam tudi svoje delo, vozila in opremo s katero posredujejo ob najrazličnejših nesrečah.

Po ogledu vseh šestih delavnic smo ugotovili, da imajo zelo zanimivo in predvsem odgovorno delo.

Ko bomo veliki, bomo gasilci, so na koncu sklenili otroci in se polni lepih spominov vrnili nazaj v šolo.

Mirka Planinc