28. LJUBLJANSKI MARATON

V soboto, 19. 10. 2024 se je na ulicah v centru Ljubljane odvil 28. Ljubljanski maraton, na katerem so se pomerili slovenski osnovnošolci. Naših je bilo 67, zastopali pa so vse razrede od 1. do 9. Najkrajšo, to je 500-metrsko progo, so imeli učenci in učenke 1. in 2. razreda, na 1000 metrov dolgi progi pa so tekli 3., 4. in 5. razredi. Za njih je bil tek, tako kot vedno doslej, netekmovalne narave. Učenci in učenke od 6. do 9. razreda so se pomerili na 1500-metrski progi in prikazali zagrizen boj za odličja.

Vreme letos ni bilo prijazno do tekačev, saj jih je rosenje počasi a vztrajno močilo, prav tako pa tudi delalo progo spolzko in nepredvidljivo. Naši tekači so z udeležbo pokazali srčnost in odločnost ter pripadnost športu in Osnovni šoli Božidarja Jakca, čeprav se v boj za odličja niso vmešali.

Ponosni smo na vas in vam iskreno čestitamo.

Ekipa učiteljev spremljevalcev