5. športni dan – Vodne aktivnosti

RAFTING

Skupina 1

Zbor in prevzem malice ob 7.20

Odhod in hoja do postaje Zaloška ob križišču Zaloške in Kajuhove ceste.

Avtobus št. 25, postaja Zaloška ob  7.58  do Medvod

Dejavnost: 9.00 – 10.45

Povratek v šolo do 12.45 ure

Skupina 2

Zbor in prevzem malice ob 9.45

Odhod in hoja do postaje Zaloška ob križišču Zaloške in Kajuhove ceste.

Avtobus št. 25, postaja Zaloška ob  10.20  do Medvod

Dejavnost: 11.10 – 13.00

Povratek v šolo do 14.50 ure

Cena: 20 EUR + Urbana

OBVEZNA OPREMA: Urbana, obutev za v čoln (stare superge, copati za v vodo… NE NATIKAČI…), kopalke, rezervna majica, ki jo boste imeli pod neoprensko obleko, brisača, nahrbtnik, rezervna oblačila (perilo, nogavice, majica…) vrečka za mokre stvari, malica ter bidon z vodo. Kapa za sonce in sredstvo proti klopom!

Potrebujete napolnjeno urbano za avtobus!

Atlantis  BTC

Zbor in malica : ob 9.00 (malico pojedo učenci v jedilnici)

Odhod in hoja do Atlantisa ob 9.15

Aktivnosti od 10.30 do 12.30

Povratek v šolo do 13.45 ure

Cena: 13 EUR

KOSILO za učence, ki jedo v šoli.

OBVEZNA OPREMA: športna oblačila primerna vremenu, nahrbtnik za kopalke, brisačo, vrečko za mokra oblačila, sušilec za lase ter malico in bidon z vodo.

Kapa in krema za sonce!

Pohod na Orle

Zbor in prevzem malice: ob 8.30

Odhod 8.45

Povratek v šolo do 13.30 ure

Cena: brezplačno

OPREMA: pohodniški čevlji, športna oblačila primerna vremenu, nahrbtnik (malica, bidon z vodo, rezervna majica, vetrovka, denar – 5 EUR). Za vsak slučaj pa tudi kapo ter kremo za sonce in sredstvo za zaščito pred klopi.

OPRAVIČENI

Zbor ob 8.30 v jedilnici.

Učenci ki so opravičeni od sodelovanja pri ŠPO izdeljo plakat na temo vodnih športov. Učenci samostojno ali v manjših skupinah izdelajo plakat s pomočjo gradiva v knjižnici ali interneta. Na voljo so naslednje teme:

• Plavanje (discipline, razdalje, zgodovina, najboljši tekmovalci, rekordi, zanimivosti),
  • Vaterpolo (osnovna pravila, zgodovina, igrišče, rekviziti, najboljši igralci/najuspešnejše reprezentance, zanimivosti),
  • Kajak/kanu na mirnih vodah (discipline, zgodovina, oprema, najboljši tekmovalci, rekordi, zanimivosti),
  • Kajak/kanu na divjih vodah (discipline, zgodovina, oprema, najboljši tekmovalci, rekordi, zanimivosti),
  • Veslanje (discipline, razdalje, oprema, zgodovina, najboljši tekmovalci, rekordi, zanimivosti),
  • Umetnostno plavanje (discipline, zgodovina, najboljše tekmovalke/reprezentance, zanimivosti),
  • Skoki v vodo (discipline, zgodovina, najboljši tekmovalci, rekordi, zanimivosti),
  • Katerikoli drug vodni šport, ki ni na seznamu.

OPREMA: Pisala in drugi pripomočki za pisanje in risanje, copati.