DOBRODELNA AKCIJA ZBIRANJA OBLAČIL “SPRAVIMO TEKSTILNE MATERIALE IZ ODLAGALIŠČ”

Se vam je v zadnjem času nabral kup rabljenih oblačil, pa ne veste kam z njimi? V naslednjem tednu (od 19. do 23. decembra) lahko vse to prinesete na našo šolo. V sodelovanju s podjetjem Zoltan smo se namreč odločili, da se pridružimo vseslovenski akciji zbiranja rabljenih oblačil in tako poudarimo pomen ponovne uporabe, predelave in reciklaže rabljenih oblačil. Prevetrimo naše omare in pokažimo, da nam skrb za okolje in za sočloveka ni tuja. Poskrbimo, da oblačila, ki jih več ne potrebujemo, ne bodo končala na napačnih odlagališčih temveč bodo prišla v roke tistim, ki jih bodo znali ponovno uporabiti.
KJE in KDAJ?
Cel naslednji teden bo pred šolo stal zbiralnik, kamor lahko prinesete rabljena moška, ženska in otroška oblačila, posteljnina, rjuhe, pregrinjala, kape, rokavice, šale ….

Eva Gril  in Mateja Pitako
Mentorici  Eko šole