Humanitarna dejavnost na centralni in podružnični šoli

8. maja je mednarodni dan Rdečega križa. Ta človekoljubna organizacija je bila ustanovljena že leta1863 v Švici in ima še danes isti pomen : pomaga ljudem v stiski.
Na naši šoli preko krožka  negujemo vrednote in načell RK. V krožku učenci pridobivajo znanje in izkušnje o prostovoljstvu, temeljnih človeških vrednotah, solidarnosti, osveščanju v boju zoper odvisnosti...  Učenci iz višjih razredov obiščejo prvošolčke in jih preko risanke, lutkovne igrice in kviza osveščajo o zdravem živjenju in humanitarnosti.
V letošnjem šolskem letu smo zbirali igrače, oblačila in sladkarije za socialno ogrožene otroke.
V tem tednu pa  se pridružujemo vrstnikom pri zbiranju nerabljenih šolskih potrebščin za naslednje šolsko leto Poslali jih bomo na OZ RK, kjer jih bodo hkrati s šolskimi torbicami razdelili otrokom že junija.
Prispevajmo po svojih močeh: radirko, svinčnik, barvice, zvezek in razveselimo s tem marsikaterega šolarja in njegovega starša.

Šolske potrebščine prinesite v sobo 100,  zbirali jih bomo od 9. do 15. maja 2012.

Mentorici: Lidija Ozimek in Marjana Klemenčič