Hitre povezave

Podarimo si prijatelja - podarimo si knjigo

V mesecu aprilu, ki je posvečen knjigi (2. april – Mednarodni dan otroških knjig in 23. april – Svetovni dan knjige) smo se v šolski knjižnici lotili projekta Podarimo si prijatelja – podarimo si knjigo. Projekta sva se lotili skupaj z mamo našega učenca - Natalijo Orlić. Po njeni zaslugi smo navezali stik z Makedonijo oziroma s Slovenskim združenjem Franceta Prešerna iz Skopja. Cilj združenja je ohranjati slovenski jezik, kulturo, ljudske običaje, pesmi in folkloro, predvsem pa v Makedoniji združujejo ljudi s slovenskimi koreninami. Našo šolo je v torek, 12. 4. 2011 obiskalo 7 učenk in njihove mentorice, ki so vključene v združenje in se aktivno učijo slovenskega jezika. Obisk šolske knjižnice je bil posvečen predvsem prijateljstvu in knjigam. Podarili smo jim okoli 100 izvodov knjig v slovenskem jeziku, od strokovnih do leposlovnih del. V upanju, da bodo z njimi lažje ohranjali stik s slovenskim jezikom, narodom in kulturo. Prijetna urica je hitro minila in poslovili smo se z mislijo, da nam bo knjiga pisana v slovenskem jeziku ostala najboljši prijatelj.
 

Koordinatorica Sabina Kirm
Pobudnica Natalija Orlić