Hitre povezave

Ornitološki izlet

Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije vsak mesec organizira ornitološki sprehod po parku Tivoli.  V nedeljo, 5. junija 2011, smo se na ta sprehod odpravili tudi z mladimi ljubitelji ptic naše šole. Nekaterim so se pridružili tudi njihovi družinski člani.
Zbrali smo se ob 9.00 uri na parkirišču pred kopališčem v Tivoliju.
Pod vodstvom ornitologa Dareta Fekonje smo ugotovili, kaj se junija dogaja v ptičjem svetu. Čeprav se počasi bližamo poletnim mesecem, ko bo ptičji živ žav utihnil, se je v gostem rastlinju še vedno marsikaj dogajalo. Poslušali smo zanimive zvoke in skušali videti ptice, ki jim pripadajo. Ob opazovanju gnezdilnic smo spoznavali posebnosti posameznih ptic. Navdušile so sinice, ki so priletele na roko po lešnik. Pa tudi veverice, ki so se nam povsem približale.
Tudi vreme nam je bilo naklonjeno, zato smo se zadovoljni vrnili domov.

Mentorica: Marjanca Agrež