Hitre povezave

Ljubljanski maraton

Prejšnji vikend, v soboto 22. 10. in nedeljo 23. 10. 2011, se je Ljubljana prelevila v tekaško prestolnico. Mestna občina Ljubljana je namreč organizirala 16. ljubljanski maraton. Po ulicah Ljubljane so tako tekli mladi in stari, vsi pa so imeli eno skupno stvar, ljubezen do teka. Sobota je bila rezervirana za mlajše tekače, tako smo tam našli mesto tudi mi. Dvojčici Nika in Naja, učenki 2 .c razreda, sta se udeležili šolskega, promocijskega teka. S tekom sta začeli na Šubičevi cesti, tekli okoli parlamenta in pritekli v cilj na Trg republike. Preteči sta morali 700 m. Na koncu pa ju je čakala medalja in okrepčilo. Verjemite, bilo je vredno truda. Polni zadovoljstva, bogatejši še za izkušnjo več ter z mislimi in željami po udeležitvi na maratonu naslednje leto, sta zapuščali cilj. Imata pa eno drobno željo, da naslednje leto ne bosta edini s PŠ Hrušica.
Vsi vemo, da je tek pol zdravja, zato pridno trenirajte in Vas vabimo, da se Niki in Naji naslednje leto pridružite tudi vi.

Metka Cigale