Hitre povezave

Sodobna priprava hrane z novo AMC posodo

V torek, 29. 11. 2011, smo z učenci izbirnega predmeta sodobna priprava hrane kuhali v novi AMC posodi. Posodo smo dobili v dar od podjetja AMC Slovenija, za kar se gospodu Romanu Klobasi in celotnem podjetju AMC Slovenija iskreno zahvaljujemo.
Pripravili in kuhali smo zelenjavo, rižoto z gobicami, testenine z bolonjsko omako, pekli zrezke ter pripravili okusno sladico iz sadja in sladoleda. Vse jedi smo pripravili na AMC način, to pomeni, da smo kuhali brez dodajanja vode oz. pekli brez dodajanja maščob. Ugotovili smo, da so bile pripravljene jedi zelo okusne in hitro pripravljene, saj se pri kuhanju ohranijo vitamini in minerali, tako pripravljena hrana pa vsebuje tudi manj maščob in soli. Ker je zdrava prehrana temelj našega zdravja, se veselimo novih kuharskih podvigov s posodo AMC.

Mentorica Elvira Sušec