Hitre povezave

Naravoslovni dan Z Znanjem do zdravja

Da je zdravje naše največje bogastvo, vemo prav vsi. Kako ostati zdrav pa je že drugo vprašanje.
Prav zato smo drugošolci sklenili, da se kaj več naučimo o varovanju našega zdravja. Naš naravoslovni dan smo poimenovali Z ZNANJEM DO ZDRAVJA.
Tako smo se  v sredo odpravili v zdravstveni dom Moste, kjer smo si z zanimanjem ogledali ustanovo, spoznali delo fizioterapevtk, zdravnikov, zobozdravnikov in bili v sobi za sterilizacijo, kjer poskrbijo, da imajo dovolj sterilnega materiala.
Spoznali smo tudi, kako deluje naše srce, kaj dobrega lahko storimo za naša pljuča, telo in ugotovili, kako zelo pomembno je, kaj jemo. Sklenili pa smo tudi, da ne bomo nikoli kadili, saj cigaretni dim vsebuje številne zdravju škodljive snovi, celo arzen, ki je strup za podgane.
Zahvaljujemo se  osebju v ZD Moste, ki so nas prijazno sprejeli, čeprav smo jih zmotili pri njihovem delu. Mi zato znamo nekaj več, saj je tako kot zdravje tudi znanje naše bogastvo.
Še posebej pa se  zahvaljujemo  profesorici zdravstvene vzgoje Jožici Mesarič in diplomirani medicinski sestri Marjetki  Rampih za strokovno vodenje.

vodja ND: Marjana Klemenčič