Hitre povezave

Likovno-geografska delavnica za nadarjene učence

V soboto, 24. marca, smo se nadarjeni učenci skupaj  z učitelji odpravili na likovno-geografsko delavnico v naravo. Spremljala sta nas učitelja Slavko Melik in Skender Bajrović.
Zjutraj smo se z mestnim avtobusom št. 5 odpeljali do zadnje postaje v Podutiku. Učitelj Melik nas je po gozdnih poteh popeljal do Toškega čela, kjer smo se ustavili. Učenci, ki smo s seboj prinesli slikarski pribor, smo si po navodilih učitelja izbrali motiv za slikanje in ga upodobili z različnimi slikarskimi tehnikami (slikanje s tempera barvami, ogljem …). Geografi pa so ob strokovni razlagi učitelja Melika nadaljevali pot.
Po končanem delu smo se vrnili proti domu. Pot nazaj se nam je vsem zdela mnogo krajša. Malo utrujeni, a zadovoljni smo se vrnili v šolo. Poleg tega, da smo se imeli lepo, so nastale še odlične umetnine, veliko novega smo izvedeli o naravi in geografskih pojavih.

Klara Simetinger, 8.a