Hitre povezave

Mesečna knjižna uganka

Knjižne uganke se rešuje od oktobra do maja.
Namenjena je učencem osnovne šole. Vprašalnik s petimi vprašanji sestavimo skupaj z učenci knjižničarskega krožka. Uganko spremlja ustrezno razstavljeno gradivo – knjige, enciklopedije, leksikoni ..., ki učencem pomagajo pri reševanju.
Teme ugank so zelo raznolike: učenci se podrobneje seznanijo z mladinskimi pisatelji, pesniki, glasbeniki, ilustratorji ... Dotaknemo se slovenskih običajev, krajev, kulturnih in naravnih znamenitosti.
Mesečna knjižna uganka učencem prinaša veliko veselja, jim širi literarno obzorje, predvsem pa jih navaja na samostojno uporabo knjižnice.
Ob koncu meseca učenci knjižničarskega krožka preverijo oddane uganke in izžrebajo srečneža, ki je uganko pravilno rešil. Srečnež dobi lepo knjižno nagrado in nekaj sladkega.

Uganka meseca oktobra - DANE ZAJC