Hitre povezave

Nadstandard pri športni vzgoji

Učenci in učiteljice na razredni stopnji  imamo možnost, da je pri nadstandardu športne vzgoje lahko z nami hkrati  tudi profesor oz. profesorica športne vzgoje. Ta oblika timskega dela omogoča raznoliko dejavnost pri uri športne vzgoje in preko igre nadgrajevanje motoričnih spretnosti . Začetno negotovost pred orodjem postopno zamenja navdušenje in z veseljem  je opazovati že drugošolce pri vajah na gredi, skrinij, teku in osvajanju znanj o moštvenih igrah. Ob vajah se krepi njihova samopodoba, samozavest,  izboljšuje koncentracija in razvija  kolektivnost. Že zelo zgodaj se lahko usmerijo v različne športe, ki jim v dobi odraščanja pa tudi kasneje omogoča zdrav življenski slog.

Moji učenci se vedno veselijo športne vzgoje.

Razredničarka 2.a razreda Lidija Ozimek